Bu yıl Paris'te düzenlenecek olan Avrupa Mikrodalga Haftası (EuMW) öğrenci tasarım yarışması da içeriyor. Türkiye'de yüksek frekans alanında çalışan öğrencilerin yarışmaya katılıp yeteneklerini göstermeleri hem kendileri hem de ülkemiz açısından çok faydalı olacaktır.

Avrupa Mikrodalga Haftası, bu konudaki Avrupa'da düzenlenen en büyük etkinlik. Avrupadaki bir çok şirketi ve eğitim kurumunu bir araya getirbilmesi sebebiyle Türkiye açısından da önemli olduğunu düşünüyorum. Bu tür büyük etkinliklerde daha fazla Türk firması ve üniversitesi görülmesi, Avrupanın mikrodalga teknolojileri konusunda bize bakış açısını da zamanla değiştirecektir. Ülkemizde mikrodalga alanında çok iyi firmalar ve üniversitler olmasına rağmen genel olarak tanınmadığımız için bunun olumsuz etkisini hem iş hem de eğitim dünyasında hissediyoruz.

Öğrenciler için düzenlenen bu yarışmanın sadece basit bir yarış olarak düşünülmemesi gerekiyor. Uygulamalı bir konuda en iyi tasarımı yapmaya çalışmak elbette öğrenci için son derece öğretici bir süreç. Ancak en önemli kazanımlardan birisi de, konferansa katılarak dünyada mikrodalga çalışmaları nerede ve ne yönde gidiyor göreceklerdir. Kitaplarını okudukları kişiler ile tanışma fırsatı bulacak, dünyanın dört bir yanından gelmiş öğrencilerle tanışıp kendilerini dünya seviyesinde tartabilecek.

Gelecek olanlarla orada tanışıp görüşmek dileğiyle. E-postalarınızı bekliyorum.

Öğrenci Tasarım Yarışması için Burayı Tıklayın